top of page

12 Kasım Cumartesi 15:20 Seansı

Bilet

Bilet: 10 TL

Süre

80 dk

sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Fragmanı İzle
Meryem / Mary - Celal Yücel Tombul 20 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynler bunu ancak devletlerin belirlediği şartları yerine getirerek edinilen çocuk ehliyeti ile yapabilmektedirler. Cemal ile Meryem çiftlikte çalışan evli bir çifttir. Meryem sekiz aylık hamiledir ancak çocuk için henüz ehliyet alamamışlardır. Ve bu durum onları bir çıkmazın içine sokacaktır.

Ne Zaman Ölürüz? / When do we die? - Ercan Selim Öngöz 12 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

İnsan bir ölmeye görsün, zamanla unutulur ve bir gün gelir sanki hiç yaşamamış gibi olur. Sıralama hep böyledir: önce biyolojik ölüm, sonra da unutulma -yani ikinci ölüm- gerçekleşir.
Ya günümüzde?..

Karadenizin bir yaylasında, sonbaharın son günlerinin birinde, evinin önünde ölü bulunmuş yaşlı kadının cesedi otopsi için adli tıp kurumuna henüz gönderilmiştir. Savcı, olay yeri tespit tutanağı yazdırmaktadır. Yaşlı kadının en az bir aydır yaylada yalnız olduğu, beş çocuğu dahil kimsenin onun yokluğunu fark etmediği, arayıp sormadığını savcı ile muhtar arasında geçen soğuk ve kısa konuşmalardan anlıyoruz. Zaten o sırada güz rüzgârları da buz gibi esmeye başlıyor. Ve o sesler bizi iliklerimize kadar üşütüyor.

Babamın Öldüğü Gün / The Day My Father Died - Emre Sefer 17 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Babalarını kaybeden Sema ve Hale cenazede bir araya gelir. Araları bozuk olan ikili, cenaze sonrasında birlikte eve doğru yola çıkar. Hale, hasta babasına aylarca bakmış ve Sema yanlarına hiç uğramamıştır. İkili tartışmaya başlar, yolda yaşadıkları bir olay onları vicdan ve akılları arasında bir tercih yapmaya zorlayacaktır

Kennedy'nin Doğuşu / The Birth Of Kennedy - Gülben Arıcı 16 ' Belgesel
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

1963’te suikasta uğrayan Amerikan başkanı John F. Kennedy’nin ruhu, Mahmut Haklıgör’ün bedeninde yeniden hayat bulur. Tüm mahalle halkı onun Kennedy olduğuna içten bir şekilde inanır. Namı-ı değer Kennedy Mahmut, şu an sebze nakliyeciliği yapmakta ve ek olarak düğünlerde org çalmaktadır. Yönetmenin de yaşadığı mahallenin ve iş arkadaşlarının bu reenkarnasyon olayına bakışı ve Mahmut Bey’in renkli yaşantısı belgeselin konusudur. Hikâye, doğal bir dil ve katılımcı-gözlemci bir bakış açısıyla anlatılmıştır. “Kennedy’nin Doğuşu” belgeseli, Mahmut Bey’in Kennedy olma yolculuğunun ve çevresinin bu yolculuktaki duruşunu anlatan bir hikayedir.

Gördünüz mü? / Did You See? - Şevval Bozacı 15 ' Belgesel
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında 3 Temmuz 2020'de patlama meydana geldi. İş güvenliği kurallarının uygulanmamasından kaynaklanan patlamada 7 hayatını kaybetti. “Gördünüz mü?” patlamada yakınlarını kaybedenlerin anlatımıyla o gün yaşananları ve sonrasındaki yargı sürecini anlatıyor.

bottom of page