banner
 

Antep Kısa Film Festivali

‘Gel ses ver!’ diyerek başladığımız serüvenimiz, bu yıl da kısa film ilgilileri ve heveslilerini  Antep Kısa Film Festivali’nde buluşturacak.


big bang ve berisi olarak Gaziantep'te kısa film üretimini arttırmak, kısa film ilgililerini bir araya getirerek yeni üretimlere vesile olmak arzusuyla 2016 yılında çıktığımız yolculuğumuzda kısa film gösterimleri ve kısa film çekimi gerçekleştirdik.


Geçtiğimiz yıl Antep Kısa Film Günleri’ni pandemi sebebiyle sinema salonları yerine online olarak gerçekleştirdik. 3 Gün süren etkinliğimizde youtube üzerinden canlı olarak yerel ve ulusal seçkide yer alan 50 kısa filmi ve yönetmenleriyle söyleşilerimizi izleyicilerle buluşturduğumuz yayınımız yaklaşık 15.000 izleyiciye ulaştı. Aynı zamanda ulusal ve yerel basında 40’tan fazla mecrada etkinliğimize ilişkin haber yer aldı.


Kültür için Alan desteğiyle geçtiğimiz yıl başlattığımız etkiyi arttırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla etkinliğimizi bir adım öteye taşıyarak kısa film festivaline dönüştürdük. 


Antep Kısa Film Festivali 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde Gaziantep Cinemaximum sinema salonlarında gerçekleşecek.

Bu yıl Antep Kısa Film Festivali’nde sinema ilgilileri ve profesyonellerinden oluşan bir jüri ile En İyi Kısa Kurmaca ve Kısa Belgesel Film ödülünü vereceğiz. Yarışma bölümüne seçilmiş her film 300 TL gösterim ücreti ve En iyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü sahipleri de 3.000 TL maddi ödüle hak kazanacak.

Antep’te kısa üretimini arttırmaya doğrudan bir fayda sağlayabilmek için Antep’ te yaşayan katılımcılar için düzenleyeceğimiz senaryo yarışması kazanına ise En İyi Senaryo ödülü ve 2.000 TL yapım desteği sunacağız. Aynı zamanda kısa film gösterimlerini sinema salonlarında seyircilerle buluştururken, kısa film ilgililerine özel atölyeler düzenleyeceğiz.

Antep Kısa Film Festivali yarışmalarına başvurmak için son tarih 19 Ekim 2021.

Sizleri Antep Kısa Film Festivali’nde heyecanımızı paylaşmaya davet ediyoruz!

AKFF Kısa Film Yarışması Yönetmeliği

Antep Kısa Film Festivali yönetmeliğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

AKFF Yerel Forum Senaryo Yarışması Yönetmeliği

Gaziantep’ te ikamet eden ya da okuduğunu belgeleyen herkes yaş sınırlaması olmaksızın Antep Kısa Film Yerel Forum Senaryo Yarışması’ na katılabilir.

AKFF Ulusal Kısa Film Yarışması Başvuru

Ulusal Kısa Film Yarışması kurmaca ve belgesel kategorilerinde yapılıyor.

AKFF Yerel Forum Senaryo Yarışması Başvuru

Yerel Forum Senaryo Yarışması' na Gaziantep' te ikamet eden ya da burada öğrenci olanlar başvurabilir.