top of page
Antep Kısa Film Festivali 2021: Programlar

2.Antep Kısa Film Festivali

19-21 Kasım 2021

        “Gel ses ver!” diyerek başlanan serüven, kısa film ilgilileri ve heveslilerini Antep Kısa Film Festivali’nde 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde Gaziantep Forum AVM Cinemaximum sinema salonlarında ücretsiz gösterimler ile bir araya getirdi. Kültür için Alan desteğiyle gerçekleştirilen ve geniş bir kitleye ulaşan festivale ilgi yoğundu.

            AKFF Ulusal Kısa Film Yarışması’nın kazananları, başkanlığını oyuncu Ceren Moray’ın üstlendiği, yapımcı Armağan Lale, akademisyen/sinema yazarı Fırat Sayıcı ve yönetmen Ceylan Özgün Özçelik’ten oluşan jüri tarafından belirlendi.

             Bu yıl 67’si belgesel, 239 kısa filmin başvurduğu festivalde AKFF ön jürisi tarafından belirlenerek 3 kategoride izleyici ve jürinin takdirine sunulan seçki heyetten tam not aldı. Seçkideki 39 filmden 9’u belgesel, 16’sı kurmaca kategorisinde yarışmaya dahil edilirken, 14 film gösterim seçkisinde yer aldı.

3 gün süren festivalde kısa film gösterimlerinin yanı sıra jüriler ile gerçekleştirilen söyleşilere seyirciden büyük ilgi geldi. Festivalde yer alan filmlerin yönetmenleri filmlerini beyaz perdede izleyici ile birlikte seyretmenin heyecanını yaşarken, gösterim akabinde söyleşiler gerçekleştirerek film yapım süreçlerinden bahsettiler.

 

Antep Kısa Film Festivali‘nde Ödüller

– En İyi Kısa Kurmaca Film Ödülü “Larva” filmi ile yönetmen Volkan Güney Eker’e,

– En İyi Kısa Belgesel Film Ödülü “Seval” filmi ile yönetmen Ahmet Keçili,

– Kısa Kurmaca Jüri Özel Ödülü “Paydos” filmi ile yönetmen Öykü Orhan,

– Kısa Belgesel Jüri Özel Ödülü “Filistin Mahallesi” filmi ile yönetmenler Yasin Serindere ve Özgür Cihan Uçar’ın oldu.

En İyi Kısa Kurmaca Film ve En İyi Kısa Belgesel Film sahiplerine festivalin kapanış töreninde jüri üyeleri tarafından plaketleri takdim edildi ve filmler 3 bin TL ödül kazandılar. Ayrıca seçkide yer alarak sinema salonunda seyirciyle buluşan tüm filmler 300 TL gösterim ücretine hak kazandılar.

AKFF_logo
bottom of page