top of page

Hakkımızda

Tamamen gönüllülük esaslı, ücretsiz, amatör ruhları geliştirip üretmelerini amaçlayan, ‘bu zamana kadar yapılanlara saygı duyarak fakat var olana benzemeyen - gaza gelin diye biraz büyük laflar :)  - gayri resmi, gayri siyasi sanatmayan, kültürmeyen, dernekmeyen bir oluşumuz.

B3, konu sanat ve kültür olunca etikete bakmaz, destekler; kurum, kişi ve kuruluşlara aidiyet duymaz.
Belki de bu karmaşayı çözecek ses senindir.

Gel! Ses ver!

Big Bang ve Berisi - B³ - BBB

BBB-LOGO-YENİ3.png

Manifestomuz

Film izlemek güzel şey değil mi? Kitap okumak? Tiyatro izlemek? Müzik dinlemek?Hepsi.  Peki, yapmak nasıldır? Kendi derdini, hikâyeni, hayalini anlatmak nasıldır? Kendi müziğini yapmak? Kendi sesini duyurmak? O da güzeldir! Belki daha güzel!

Edilgenlikten etkenliğe geçmenin vakti gelmedi mi?

Bu şehirde yapılmış film okumaları, gösterim günleri, festivaller… hepsi desteklenmeli ve büyüyerek devam etmeli. Fakat sadece maruz mu kalacaksın güzel filmlere? Biraz da seni dinlemeyelim mi? Biraz da sen anlatsan… Anlatmalısın. Anlatmalıyız. Çünkü anlatılmış her dert hiç kapanmayacağı düşünülen bir yaraya emdir. İçinde anlatmaya, kısa filmini çekmeye dair kıvılcım olan herkesi bekliyoruz. Kıvılcımları birleştirip filmleri yakalım.

Plan şu: Sinema, bir ekip işidir. Her şeye yetişemezsin. Bir ekibe ihtiyacın var. Bizim de öyle. Bize destek verecek, bizim destekleyeceğimiz insanlarla ortak işler yapmak istiyoruz. Yardım etmek için bir şartımız yok. Yardım eden/bulan, yardım bulur/eder. 

İşleyiş bu: Sette tüm işi bir kişi yapmıyor. Biliyorsun. İlgili olduğu konuda nispeten tecrübeli insanların sana yardımcı olmasını amaçlıyoruz. Yapmak istediğimiz şey bu. Bildiğini yap; bilmediğini, bilenler yapsın. Ben pek bir şey bilmiyorum diye düşünme. Öğrenirsin. Hep beraber öğreniriz. 

Hiyerarşinin,  çekişmenin olmayacağı, siyasetin aramıza giremeyeceği bu ekibe katılmak istemez misin? Tamamen gönüllülük esaslı, ücretsiz, amatör ruhları geliştirip üretmelerini amaçlayan, ‘bu zamana kadar yapılanlara saygı duyarak fakat var olana benzemeyen – gaza gelin diye biraz büyük laflar  – gayri resmi, gayri siyasi sanatmayan, kültürmeyen, dernekmeyen  bir oluşumuz.

b³, konu sanat ve kültür olunca etikete bakmaz, destekler; kurum, kuruluş ve kişilere aidiyet duymaz.

Belki de bu karmaşayı çözecek ses senindir. Gel! Ses ver!­

big bang ve berisi  – b³ – bbb

Hakkımızda: Metin
bottom of page