top of page

11 Kasım Cuma 19:00 Açılış Töreni ve Film Gösterimi

Bilet

Bilet: 10 TL

Süre

78 dk

sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Fragmanı İzle
Lekesiz / Spotless - Ali Ercivan 17 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

İstanbul’da bir rezidans dairesinde beraber yaşayan ama hayatı paylaşmakta zorlanan bir çift. Beyaz yakalı adam işinden kovulmuş ama bunu eşine anlatamaz bile, her şey yolundaymış gibi rol yapmaya çalışır. Yazar kadın ise kocasıyla arasındaki dillendirilmeyen huzursuzluktan kendi yaratıcılık krizini aşmak uğruna beslenmeyi seçer. Mutfak tezgahındaki küçük bir leke gitgide adamın tüm gerçekliğini işgal ederken, yazar bu ruhsal çöküntüyü nasıl yansıtır? Tecrübe ettikleri zamanın ruhu mudur, yoksa sadece bir sanrı mı?

Aynı Gecenin Laciverti / Same Night Different Blue - Nuri Cihan Özdoğan 15 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

İkinci Dünya Savaşı zamanında Adolf Hitler tarafından Türkiye’ye gönderilen mektubun pulu, günümüzde yaşlı bir antikacının elindedir. Hırsızlığa tövbe etmiş olan Yağmur’un eski suç ortağı Kadir, milyonlar değerindeki bu pulun peşindedir. Kadir, kusursuz plânının sorunsuz bir şekilde işlemesi için Yağmur’u ikna etmek zorundadır. Farklı hikayelerin kesiştiği aynı gece, bu kıymetli pul, ona hak ettiği değeri veren kişinin elinde kalacaktır.

Gece Kuşağı / The Night Generation - Yasemin Demirci 17 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

İstanbul sokaklarında bir cumartesi gecesi, fırtına müziğin sesini bastırırken içkiyi fazla kaçıran Özge ve Tarık eve dönmeye karar verirler ve taksiye binerler. Bir an önce evlerine varmak istiyorlardır. Fakat yolculuk bekledikleri şekilde ilerlemez.

Vesikalık / The Portrait - Ali Rıza Erdemir 15 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Rize'nin ufak bir köyünde yaşayan Nefi , kendinden yaşça büyük bir adamla evlendirilmek istenmektedir. Nefi ile evlenmek isteyen Mesut Ağa, Nefi'nin ailesinden bir fotoğraf göndermelerini ister. Beğenirse gelip Nefi'yi isteyeceğini söylemiştir. Böylece daha önce hiç fotoğraf çektirmemiş olan Nefi, babası Hasan ile fotoğrafçıya gider. "Vesikalık", önünden geçip gittiğimiz bir fotoğrafçı vitrininde saklı kalmış bir fotoğrafın hikayesini anlatır.

Bugün Değil / Not Today - Yağmur Mısırlıoğlu 14 ' Kurmaca
sergey-pesterev-i-P1lmY_e1w-unsplash (1)_edited.jpg

Henüz otuzlu yaşlarının başında olan Meryem, bir yandan orta sınıf bir ailenin çocuğuna bakıcılık yaparak geçimini sağlamakta bir yandan da kendi çocuklarına ve Alzheimer hastası annesine bakmaktadır. Çalışanı olduğu evde, ailenin bir parçası gibi hissettirilen Meryem’in illüzyonu, bu ev vasıtasıyla keşfetmiş olduğu kişisel gelişim kitaplarıyla da desteklenmektedir. Onu etkisi altına alan bu yeni öğretiler ve tanık olduğu yaşantı doğrultusunda kendi hayatını ve önceliklerini gözden geçiren Meryem, eyleme geçmek için olabilecek en yanlış günü seçer.

bottom of page