top of page
Antep Kısa Film Festivali 2021: Programlar
DEPREMDEN BERİ- 1263x480 site banner .png

Depremden Beri: Kısa Film Atölyesi

tür (2).png

Till Passow

      Till Passow 1968’de Münih’te dünyaya geldi; Filmuniversität Babelsberg’de film ve televizyon yönetmenliği öğrenimi gördü. Aynı zamanda okul bitirme tezi de olan Mast Qalandar (Der Ekstatische)  başlıklı çalışması 54 uluslararası film festivalinde gösterildi; aralarında Almanya Kültür Bakanlığı Lola ve IFF San Francisco Golden Gate Award ödüllerinin de bulunduğu toplamda on iki ödül aldı.

       Creative Producer olarak gerçekleştirdiği çok sayıda belgesel, Sundance, Locarno, CPH:DOX, Palm Springs International ShortFest gibi uluslararası festivallerde izleyiciyle buluştu, American Film Institute Docs Award ve International Documentary Award ödüllerine aday gösterildi.

       2012, 2014 ve 2017 yıllarında IFF Berlinale Friedensfilmpreis ödülü jürisinde bulunan Till Passow, tüm dünyada düzenli olarak ders veriyor ve kısa film atölyeleri gerçekleştiriyor. Passow Berlin’de yaşamaktadır.

Depremden Beri: Kısa Film Atölyesi' ne Başvuru

Son başvuru tarihi 2 Kasım 2023 saat 23:00!

▪️ Alman yönetmen Till Passow’ un birçok ülkede gerçekleştirdiği cep telefonuyla kısa film atölyesi bu yıl Gaziantep’te başlıyor!

 

▪️ Till Passow’ un eğitmenliğini üstlendiği program, big bang ve berisi tarafından Tarabya Kültür Akademisi Mezunlar Fonu'nun desteğiyle Antep Kısa Film Festivali kapsamında düzenleniyor.

▪️Antep’te film üretimini artırmak, sinema alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere alan açmak ve depremin üzerimizdeki etkilerini dışa vurmak, ifade etmek arzusuyla hayata geçirilecek program üç hafta sürecek ve 6 -22 Kasım tarihleri arasında yüz yüze gerçekleşecek.

 

▪️Atölye sırasında çekilecek kısa filmlerin ilk gösterimleri 24 Kasım Cuma günü 4.Antep Kısa Film Festivali galasında Forum AVM Paribu Cineverse sinema salonunda yapılacak ve kısa filmler seyirciyle buluşacaktır. 

 

▪️ En iyi üç kısa film sahibine iPhone cep telefonu* hediye edilecektir. En iyi kısa filmler program eğitmeni ve koordinatörü tarafından belirlenecektir. Kazananlar 26 Kasım Pazar günü 4.Antep Kısa Film Festivali kapanış töreninde açıklanacaktır. 

 

▪️ Programda kontenjan sınırı bulunmaktadır.. Başvurularınızı aşağıdaki formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

▪️ Gaziantep'te yaşayan her yaştan katılımcıya açık bir programdır. Program dili İngilizce’dir. Türkçe çeviri yapılacaktır.

 

▪️ Son başvuru tarihi 2 Kasım 2023 saat 23:00' tür.

 

▪️ Katılımcılar 4 Kasım’da web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda duyurulacaktır.

Atölye başlangıç tarihi 6 Kasım Pazartesi saat 12:00’dır.

*: Telefonlar 'kullanılmış' ve 'iyi durumda 'olacaktır. Atölye sırasında da çekim ve kurgu için kullanılacaktır.

 

Program Şartları

 • Program Takvimi: 

  • İlk hafta (6-10 Kasım) senaryo geliştirme, 

  • İkinci hafta (13-17 Kasım) çekimleri gerçekleştirme, 

  • Üçüncü hafta (19-22 Kasım) film montajlarını tamamlama ve filmi teslim etme.

 • Katılımcılar çektikleri kısa filmlerin Goethe Enstitüsü ve/veya big bang ve berisi etkinliklerinde, web sitelerinde, sosyal medya hesaplarında ulusal ve uluslararası mecralarda kullanılabileceğini kabul eder. 

 • Katılımcılar birinci ve üçüncü hafta gerçekleşecek 12:00 - 17:00 arası oturumların tamamına katılacağını, 2. hafta cep telefonuyla çekimleri yapacağını, 3. hafta filmin kurgusunu bitireceğini, filmi program koordinatörüne teslim edeceğini taahhüt eder.

 • Katılımcılar filmlerini en geç 22 Kasım saat 17:00’da Google Drive üzerinden info@bigbangveberisi.com adresine e-posta yoluyla iletmelidir.

 • Atölyede katılımcılar cep telefonuyla en az bir en çok beş dakika süreli kısa filmler çekecek ve kendileri kurgulayacaktır.

 • Çekilecek kısa filmler için bir ödenek sağlanmayacaktır. 

 • Çekimler için ihtiyaç halinde cep telefonu temin edilecektir.

 • Katılımcıların program kurallarına ve/veya etik değerlere uymayan tavırları sergilemesi halinde atölyeden çıkarılma durumları program koordinatörü inisiyatifindedir.

 • Etkinlik mekanı atölyeye kabul edilen katılımcılarla birlikte duyurulacaktır.

bottom of page